alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

8.HARASUTO WORLD KARATE CUP

Cez víkend 3. - 4. marca sa v poľskej Lodži konal ôsmy ročník svetového pohára v karate. Tento turnaj je zaradený do stredoeurópskej ligy karate (CEKL). Turnaja sa zúčastnilo 76 klubov z 18 krajín. Náš klub sa so ziskom jednej bronzovej medaily a dvoch štvrtých miest umiestnil na 40 mieste.

Najlepšie sa umiestnili naše baby v kata družstiev dievčat do 13 rokov v zložení Simona Púčiková, Patrícia Frančeková a Dominika Stasová, ktoré si z Lodže odniesli bronzové medaily. V jednotlivcoch sa im vo svojich kategóriách až tak nedarilo, no do ďalších súťaží si odniesli cenné skúsenosti.

Prvý krát sa na takejto veľkej súťaži predstavila aj Romana Fukasová v kategórii kata dievčat do 10 rokov, kde sa jej vo veľkej konkurencii 35. pretekárok nepodarilo prebojovať do bojov o medailu.

V súťaži kumite predviedla pekné zápasy Dominika Stasová, v kategórii dievčat do 12 rokov + 40 kg, kde v prvom zápase vyhrala nad poľskou reprezentantkou 2:0. V druhom zápase nastúpila proti Slovenke, ktorá ju porazila a Dominika tak v súťaži skončila.

V kategórii kumite chlapcov do 13 rokov – 50 kg sa nedarilo Samovi Dedinskému, ktorý prehral s pretekárom z Ruska 2:1 a do ďalšieho kola nepostúpil.

Marián Vrabec a Michal Chrenek súťažili v kategórii kumite kadeti do 57 kg. Michalovi sa po dlhom čakaní na kategóriu nedarilo a prehral v prvom kole, Marián mal viacej šťastia, prebojoval sa do druhého kola, no v druhom kole podľahol súťažiacemu z Poľska tesne 2:1.

V kumite juniorov do 76 kg sme mali zastúpenie bratov Škvarekovcov. Miro aj Zdeno vyhrali svoje prvé zápasy, no v druhých sa im už tak nedarilo a prehrali so súťažiacimi z Poľska. To, že sú bratia sa teda zaprieť nedá .

Jakub Štefanides zápasil v kategórii kumite juniori + 76 kg. Prvý zápas vyhral nad Ukrajincom a v druhom porazil súťažiaceho z Poľska hladko 4:0. V zápase o postup do finále nešťastne prehral s reprezentantom z Poľska. Nakoniec skončil tesne pod stupňom víťazov na peknom 4. mieste.

V kategórii kumite seniorky – 50 kg postúpila Zuzana Vorčáková do bojov o bronzovú medailu, ktorý ale prehrala tesne 2:1 s reprezentantkou z Poľska a skončila na 4. mieste.

Dano Vrabec súťažil v kategórii juniori do 21 rokov a v kategórii seniori – 75 kg. V oboch kategóriách prehral nešťastne so súťažiacimi s Poľska a do ďalších bojov nepostúpil.