alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Majstrovstvá Slovenska Shito Ryu karate

V sobotu 21. mája sa v športovej hale v Šuranoch konali ďalšie majstrovstvá Slovenska karate Shito Ryu asociácie. Tieto majstrovstvá boli zároveň postupovým turnajom na majstrovstvá Európy Shito Ryu.

Výprava  trstenských karatistov v zložení Nina Gadzmanová, Šimon Válek, Lucia Garbiarová, Michael Matejčík, Annamária Vilčinská a Miroslav Škvarek súťažili v športovom zápase kumite a po turnaji mohli skonštatovať že úspešne. Prvá začala v kumite žiačok 10- 11 ročných do 34 kg Nina Gadzmanová. Úspešne sa prebojovala cez elimináciu až do finále, kde narazila na súperku zo Žiaru nad Hronom. Po vyrovnanom finálovom zápase nakoniec šťastie viac prialo jej súperke a súboj prehrala. Striebornou  medailou si  však zabezpečila postup na európsky šampionát. Ďalším bodujúcim bol Šimon Válek v kumite žiakov 10- 11 ročných nad 38 kg. Prvý zápas vyhral , v druhom kole prehral s finalistom kategórie , ale v repasáži o tretie miesto porazil oboch súperov a vyhral bronzovú medailu. V kumite žiačok 10- 11 ročných do 40 kg bojovala Annamária Vilčinská a takisto úspešne. Prvé kolo mala voľné v ďalších porazila súperky a dostala sa až do finále. Vo finále ju malá strata koncentrácie stála body a zápas prehrala. Strieborná medaila jej ale taktiež zabezpečila postup na európsky šampionát. Michael Matejčík a Lucia Grabiarová  sa neprebojovali cez elimináciu a vypadli z turnaja. Posledný z výpravy Miroslav Škvarek v kumite seniorov nad 75 kg bodoval naplno. Vyhral kategóriu a zlatá medaila s pohárom víťaza bola oprávnene v jeho rukách. V kumite seniorov open pridal ešte bronzovú medailu. Na záver môžeme skonštatovať, že postupové body na majstrovstvá Európy Shito Ryu, ktoré sa budú konať o mesiac si zabezpečili štyria trstenskí karatisti.