alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Súhrn sezóny pretekárov klubu

Na úspešných 30 rokov Karate Klubu Trstená nadviazal aj tento rok, keď si pretekári klubu vybojovali veľa umiestnení na domácej, ale aj zahraničnej pôde. Okrem starších skúsenejších pretekárov sa na súťažiach začali predstavovať aj noví pretekári s nižšími technickými stupňami. Dokonca sa jednej našej pretekárke podarilo prebojovať do reprezentácie Slovenska a postúpiť na Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov.

Najmladšou pretekárkou klubu bola v tomto roku Annamária Vilčinská, ktorá sa hneď vo svojej prvej súťažnej sezóne prebojovala po niekoľkých umiestneniach na stupni víťazov až na Majstrovstvá Slovenska žiakov. Tu sa umiestnila na výbornom 4. mieste. Zo začiatočníkov musíme spomenúť aj Michala Hrubjaka, ktorý v tejto sezóne za sebou zanechal pekné výsledky, taktiež sa po víťazstvách v jednotlivých kolách slovenského pohára prebojoval na Majstrovstvá Slovenska kde skončil v kata aj v kumite na 7. mieste. Patrícia Frančeková sa presadzuje v kata st. žiačok, podarilo sa jej vyhrať Oravský pohár a na stupienok víťazov sa postavila aj v jednotlivých kolách AKB. Darí sa aj Dominike Stasovej, ktorá súťaží aj v kata aj v kumite, v tomto roku sa dobrými výsledkami prebojovala na Majstrovstvá Slovenska, kde v oboch kategóriách obsadila pekné 7. miesto. Spolu so Simonou Púčikovou obsadili v kata družstiev dievčat do 13 rokov bronz na 8. ročníku Svetového pohára v karate v poľskej Lodži.

Výraznejšie výsledky sa podarilo vybojovať našim chlapcom v kumite. Samuel Dedinský, ktorý skončil bronzový na Oravskom pohári, Grand Prix Žilina, na stupni víťazov stál aj v jednotlivých kolách SP a AKB sa prebojoval na Majstrovstvá Slovenska. Tu obsadil výborné 4. miesto. Michal Chrenek vyhral Majstrovstvá Slovenska Shito Ryu Open, darilo sa mu aj na Európskom pohári mládeže v Bratislave, kde si vybojoval striebro. Marián Vrabec vyhral Oravský pohár, striebro si vybojoval na Veľkej cene Zvolena a Majstrovstvách Slovenska Shito ryu Open. Výborné výsledky podávajú bratia Škvarekovci v kategórii juniorov. Zdeno vyhral vo svojej kategórii Oravský pohár a zlato vybojoval aj na Grand Prix Žilina. Bronz sa mu ušiel na Veľkej cene Zvolena, Majstrovstvách Slovenska Shito Ryu Open a aj na Európskom pohári mládeže. Jeho brat Miro si vybojoval zlato na Veľkej cene Zvolena, Majstrovstvách Slovenska Shito Ryu Open a aj na Európskom pohári. Striebrom potešil na Oravskom pohári a bronzom na Grand Prix Žilina. Za juniorov zápasil aj Jakub Štefanides, ktorý skončil tretí na Grand Prix Žilina a pekné štvrté miesto vybojoval na Svetovom pohári v Lodži. Zo staršej generácie sa podarilo vybojovať v kategórii seniorov 1. miesto Danovi VrabcoviRomanovi Baľákovi na Veľkej cene Zvolena a bronz Zuzane Vorčákovej na Majstrovstvách Slovenska seniorov. 

Najúspešnejšou pretekárku klubu je Zuzana Kormošová, ktorá sa na všetkých turnajoch umiestnila na stupni víťazov aj v kata aj v kumite. Vyhrala Oravský pohár v kata a v kumite vybojovala bronz. Bronz vybojovala aj na Grand Prix Žilina. Na turnaji Grand Prix Slovakia skončila tiež bronzová v kategórii kata aj kumite. V športovom zápase sa stala Majsterkou Slovenska v kategórii junioriek do 48 kg. Tým sa prebojovala na Majstrovstvá Európy v Azerbajdžane, kde sa nedala ani z ďaleka zahanbiť a vybojovala výborné 7.miesto.

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage