alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Majstrovstvá Slovenska žiakov
Vrchol sezóny žiackych pretekárov karate klubu bol úspešný . Dvaja karatisti vybojovali medailové pozície v športovom zápase kumite mladších dorastencov. Stanislav Bajo sa stal vicemajstrom Slovenska v športovom zápase kumite do 45 kg . Bronzovú medailu v tej istej váhovej kategórii pridal Michal Šuhaj. V sobotu 15. mája uvítala športová hala v Topoľčanoch kompletný výber pretekárov karate v kategóriách detí, žiakov a mladších dorastencov. Na štyroch "tatami" prebiehali v dopoludňajších hodinách súboje v súbornom cvičení kata . Náš karate klub mal zastúpenie v kata mladšie žiačky tri pretekárky Simonu Púčikovú , Dominiku Stasovú a Patríciu Frančekovú . Najďalej sa v silnej konkurencii dostala Patrícia Frančeková, ktorá v repasáži nakoniec obsadila pekné 7. miesto. V kata staršie žiačky zbiera skúsenosti Miroslava Gočálová, ktorá vypadla v eliminácii. V kata mladších dorastencov nastúpili do súbojov Michal Chrenek, Michal Šuhaj , Stanislav Bajo a Mário Meixner. Postupne však všetci vypadli vo vylučovacích kolách.
Po vyhodnotení kata začali popoludní športové zápasy kumite. V starších žiakoch do 35 kg nastúpil Samuel Dedinský . V úvode sa mu darilo vyhrávať zápasy , ale nakoniec vypadol tesne pred súbojmi o medailové pozície. Naša najsledovanejšia kategória kumite mladších dorastencov do 45 kg mala troch našich zápasníkov. Michal Chrenek vypadol v druhom kole . Michal Šuhaj a Stanislav Bajo šli nekompromisne za svojimi medailami . Postupne porazili vo vylučovacích zápasoch svojich súperov až sa obaja stretli v semifinále . Stanislav išiel na svojho klubového kamaráta Michala taktickým zápasom a s tesnou výhrou 2:1 postúpil do finále.
Michalovi ostala repasáž o tretie miesto, po technických pripomienkach trénerov si medailu už nenechal ujsť. S prehľadom vybojoval bronzovú medailu a pohár. Stanislav nastúpil vo finále proti pretekárovi z Trnavy. Vo vyrovnanom zápase mu nakoniec tesným rozdielom podľahol a skončil na druhom mieste so striebornou medailou a titulom vicemajster vo svojej kategórii. Týmito dvomi medailami úspešne reprezentovali domáci karate klub na vrcholnej slovenskej súťaži, za čo im srdečne blahoželáme.

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage