alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Kachikan karate cup Nitra !
                 V Nitre sa konal 27. novembra ďalší ročník mládežníckeho turnaja Kachikan karate cup. Naši karatisti si nenechali utiecť príležitosť zabojovať o cenné trofeje tohoto medzinárodného turnaja . Vybojovali sme jedno zlato a tri druhé miesta. 

 

 

 

                 V súborných cvičeniach kata mladšie žiačky pretekala Dominika Stasová . V prvom kole prehrala s neskoršou finalistkou kategórie, ktorá ju posunula do repasáže . Prvé kolo repasáže vyhrala 2:1 s kata Gakisai Ichi . V súboji o tretie miesto predviedla kata Seipai, ale pre menšiu technickú chybu nakoniec prehrala a skončila na peknom štvrtom mieste. V kata starších žiakov nastúpil Stanislav Bajo. Prvé dve kolá vyhral, v treťom kole prehral s pretekárom z Kolárova a ďalej nepostúpil .

V kata junioriek mala výbornú formu Zuzana Kormošová, ktorá sa postupne prebojovala až do finále. Finálová kata Suparimpei jej ale nakoniec nestačila na súperku z Košíc a získala striebornú medailu. V športovom zápase kumite starších žiakov do 45 kg nastúpili naši dvaja pretekári Stanislav Bajo a Michal Chrenek. Stanislav sa po náročných vylučovacích zápasoch  prebojoval až do finále kategórie. Vo finálovom zápase plnom obojastranných výpadov nakoniec v závere zápasu pridal víťazný Ipon a vyhral prvé miesto a pohár. Michal Chrenek  v štvrťfinále prehral, mal možnosť bojovať o tretie miesto v repasáži . Prvé zápasy repasáže vyhral, ale zápas o tretie miesto tesne prehral a skončil na štvrtom mieste. Ďalšie medaily pridali v kumite juniorov Jakub Štefanides a Zuzana Kormošová. Jakub sa prebojoval v kumite juniorov do 76 kg až do finále . Vo finále nestačil na svojho súpera, získal druhé miesto a pohár.Ďalšie druhé miesto pridala Zuzana v kumite junioriek do 48 kg. tento turnaj bol jedným z posledných preverovacích pred majstrovtvami Slovenska pre kadetov a juniorov . Našim medajlistom srdečne blahoželáme.       

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage