alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Majstrovstvá Slovenska družstiev 2010
V sobotu 5. júna 2010 sa v Košiciach uskutočnili majstrovstvá Slovenska v karate družstiev. Z Trstenej sa zúčastnili 3 družstvá chlapcov - jedno v kategórii kata a dve v súťažiach kumite. V súťaži kata sa predstavili Stano Bajo, Mário Meixner a Marián Vrabec. Hneď v prvom kole narazili na neskorších víťazov kategórie, na družstvo z Nitry a keďže sa žiadne prekvapenie nekonalo po prehratom zápase bojovali už len o bronzové medaily. V ďalších zápasoch zabojovali a bronzové medaily nakoniec získali.
V kumite nastúpilo družstvo dorastencov v zložení Marián Vrabec, Michal Šuhaj, Stano Bajo a Michal Chrenek a družstvo juniorov v ktorom sa predstavili Maroš Pajdučák, Miro Škvarek a Zdeno Škvarek.
V prvom dorastencov zápase Stano Bajo svojho súpera porazil a získal pre družstvo prvý bod.
V druhom zápase si Marián Vrabec počínal veľmi dobre a skoro až do samého konca viedol nad svojím súperom 2:0. Tesne v závere zápasu sa súperovi podaril kop na hlavu, ktorý bol na hranici regulérnosti. Rozhodca kop uznal a Marián prehral tesne 2:3.
Celý súboj dvoch družstiev mohol rozhodnúť Michal Šuhaj. Po niekoľkých, nie celkom správnych rozhodnutiach rozhodcu stratil prevahu v celkom sľubne sa rozvíjajúcom zápase a svoj zápas nakoniec prehral. Tým sa celý súboj družstva skončil 1:2 v prospech súpera. Keďže ich súper v ďalšom zápase prehral, nedostali sa ani do bojov o tretie miesto.
Za juniorov nastúpil prvý Maroš Pajdučák, ktorý ešte zo súťaží celoštátneho charakteru nemá dostatok skúseností. Ale ani jeho súper však nepatril ku najskúsenejším a Maroš svoj zápas nakoniec vyhral veľmi tesným rozdielom.
V druhom zápase sa predstavil skúsenejší Miro Škvarek. Bez rešpektu sa pustil do podstatne skúsenejšieho súpera a podarilo sa mu získať dvojbodový náskok. V priebehu zápasu súper Mirov náskok vyrovnal a po čase sa ujal vedenia. Už to vyzeralo, že Miro svoj zápas prehrá, ale súper vykonal nedovolený útok pri ktorom sa Miro ocitol na zemi. Keďže príznaky naznačovali zlomený nos, súper bol diskvalifikovaný a Mirovi lekár neodporučil pokračovať v ďalších bojoch.
Celkovo tento súboj chlapci síce vyhrali, ale po zranení Mira do ďalších bojov zostali už len dvaja. Pri súťaži družstiev je to značná nevýhoda.
V tejto situácii sa tréner rozhodol neriskovať ďalšie zranenia a družstvo zo súťaže stiahol. Z jedným víťazstvom sa teda juniori umiestnili niekde medzi 6-8. miestom.

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage